W listopadzie 2017 roku została powołana przez Ewę i Pawła Boguta Fundacja Skarbnica Sztuki.

Zamierzenie trochę szalone, wynikające być może z impulsu i potrzeby prezentacji dzieł sztuki zgromadzonych przez Fundatorów, ale jak dziś widać po pierwszych trochę nerwowych działaniach, dziś już mamy nadzieję profesjonalnie kontynuowane.

W ciągu roku działalności Fundacji Skarbnicy Sztuki, w jej Galerii ale także w innych miejscach w Warszawie zorganizowaliśmy 7 wystaw, dziś zapraszamy na wernisaż następnej.

I tu nie chodzi o statystykę ilości wystaw, malarzy, którzy w nich prezentowali swoje pracę czy tez ilości tych dzieł, ale przede wszystkim o stworzenia nowego miejsca prezentacji sztuki i biografii czasami zapomnianych artystów, ale przez to przypominanie i przywracanie fragmentów niezbyt odległej historii Warszawy i jej mieszkańców.

I rocznica działalności Fundacji Skarbnica Sztuki to czas na podkreślenie faktu jej istnienia, dorobku-co może jest trochę na wyrost – ale powstania wokół niej grona znajomych i jak tych, których wystawy w naszej galerii przyciągnęły do kontaktu ze sztuką.

I za to Państwu dziękujemy.

Uświetnieniem dzisiejszej rocznicy jest Wernisaż wystawy Zbigniewa Gręziaka, malarza, który oprócz działalności artystycznej dobrze sobie daje radę w tych zwariowanych latach, w których dane nam żyć. Jest to prezentacja jego najnowszych prac, które można obejrzeć po raz pierwszy.

Serdecznie zapraszamy w czwartek 29 listopada 2018 godzina 18.30 w siedzibie Galerii Fundacji Skarbnica Sztuki.

Cresta Social Messenger