Obrazy przekazane do Fundacji Skarbnica Sztuki - prace Wojciecha Ottona Flecka

Zygmunt Kłosowski  to artysta malarz i rzeźbiarz z Zakopanego, mieszkający w Męcinach koło Limanowej, syn malarza Bronisława Kłosowskiego i wnuk Karola Kłosowskiego jednego z założycieli Grupy Krakowskiej. Ten wyjątkowy człowiek zdecydował się przekazać Fundacji Skarbnica Sztuki część swojej kolekcji obrazów autorstwa Wojciecha Ottona Flecka.

Pan Zygmunt od dłuższego czasu szukał odpowiedniego miejsca dla części swojej kolekcji. Nie chciał, aby prace trafiły w nieodpowiednie ręce, stąd decyzja o przekazaniu dzieł Fundacji. Dzieła Flecka się w zbiorach m.in. Muzeum Narodowego w Warszawie oraz Muzeum Narodowego w Krakowie, ale to Skarbnica Sztuki posiada największą w Polsce kolekcję prac tego wybitnego artysty.

Pan Zygmunt Kłosowski, ku naszej ogromnej uciesze, zdecydował się przekazać Fundacji dodatkowo jedną ze swoich prac. Bardzo dziękujemy i być może to nie jest jego ostatni gest. 

Fundacja Skarbnica Sztuki zajmuje się podtrzymywaniem pamięci o artystach i popularyzacją ich twórczości na całym świecie.

 

 Te

Zygmunt Kłosowski – fotografia pochodzi ze strony GminaLimanowa.pl

malarz zygmunt kłosowski

Obraz Zygmunta Kłosowskiego, podarowany przez autora (olej na dykcie)

Podarowana kolekcja obrazów autorstwa Wojciecha Ottona Flecka

Cresta Social Messenger