Pierwsza Rocznica Fundacji – Zaproszenie na Wernisaż

W listopadzie 2017 roku została powołana przez Ewę i Pawła Boguta Fundacja Skarbnica Sztuki.

Zamierzenie trochę szalone, wynikające być może z impulsu i potrzeby prezentacji dzieł sztuki zgromadzonych przez Fundatorów, ale jak dziś widać po pierwszych trochę nerwowych działaniach, dziś już mamy nadzieję profesjonalnie kontynuowane.

W ciągu roku działalności Fundacji Skarbnicy Sztuki, w jej Galerii ale także w innych miejscach w Warszawie zorganizowaliśmy 7 wystaw, dziś zapraszamy na wernisaż następnej.

I tu nie chodzi o statystykę ilości wystaw, malarzy, którzy w nich prezentowali swoje pracę czy tez ilości tych dzieł, ale przede wszystkim o stworzenia nowego miejsca prezentacji sztuki i biografii czasami zapomnianych artystów, ale przez to przypominanie i przywracanie fragmentów niezbyt odległej historii Warszawy i jej mieszkańców.

I rocznica działalności Fundacji Skarbnica Sztuki to czas na podkreślenie faktu jej istnienia, dorobku-co może jest trochę na wyrost – ale powstania wokół niej grona znajomych i jak tych, których wystawy w naszej galerii przyciągnęły do kontaktu ze sztuką.

I za to Państwu dziękujemy.

Uświetnieniem dzisiejszej rocznicy jest Wernisaż wystawy Zbigniewa Gręziaka, malarza, który oprócz działalności artystycznej dobrze sobie daje radę w tych zwariowanych latach, w których dane nam żyć. Jest to prezentacja jego najnowszych prac, które można obejrzeć po raz pierwszy.

Serdecznie zapraszamy w czwartek 29 listopada 2018 godzina 18.30 w siedzibie Galerii Fundacji Skarbnica Sztuki.

Film z wernisażu

Prezentujemy film z wernisażu wystawy 50-lecie działalności twórczej Mirona.

Zaproszenie na wernisaż

Nasza Fundacja ma zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy z okazji 50-lecia działalności twórczej MIRONA. Szczegóły poniżej. ZAPRASZAMY

Nowa działalność fundacji

Fundacja Skarbnica Sztuki prowadzi nową działalność związaną z propagowaniem i rozpowszechnianiem wiedzy na temat twórczości artystów, których obrazy posiada.

Wystawy, wernisaże, katalogi i informacje medialne to tylko część naszych działań, najbardziej widoczna dla naszych Gości i Osób, które obserwują nasze działania. Fundacja Skarbnica Sztuki przede wszystkim zajmuje się dokumentowaniem dorobku artystycznego twórców, których działa posiadamy. Dokumentacja fotograficzna, tworzenie biogramów artystów czy inwentaryzacja Ich dorobku to codzienność pracy Fundacji.

Ta działalność pozwoli nam na usystematyzowanie dorobku artystów, a także na skatalogowanie ich (w tym także prac nie znajdujących się w zasobach Artystów i Fundacji). Miejmy nadzieję, że w przyszłości gdy ich prace osiągną niebotyczne kwoty, pieczątka Fundacji na drugiej stronie obrazu stanowić będzie wiarygodne źródło pochodzenia.

Biorąc pod uwagę liczne zapytania dotyczące możliwości zakupu niektórych dzieł, od września 2018 roku rozpoczynamy działalność na Allegro. Oprócz udostępniania możliwości kupna prac będących w posiadaniu Fundacji będziemy prowadzili kampania informacyjną o możliwości zakupu przez Fundacje prac znajdujących się w rękach prywatnych.

Nazwa naszego profilu na Allegro Skarbnica sztuki. Zapraszamy na nasze aukcje, co miesiąc wystawiać będziemy tylko 10 obiektów i do ich licytowania zapraszamy serdecznie. Pierwsze aukcje już pod koniec września

Podziękowania

Dziękujemy za liczne przybycie na wernisaż. Prosimy o polecenie wystawy znajomym i udostępnienie informacji o tym, iż będzie ona czynna do 26/08/2018.

Zaproszenie na wernisaż

Fundacja Skarbnica Sztuki oraz Fundacja Artbarbakan zapraszają na wernisaż wystawy w ramach obchodów 50-lecia Warszawskiej Grupy Malarzy Niezależni’69 w dniu 6.08. 2018 r. (poniedziałek) o godzinie 18.00 w Galerii Promocyjna Staromiejski Dom Kultury Rynek Starego Miasta 2 w Warszawie.

Wystawa będzie czynna do 26.08.2018 r. Informacje na temat wystawy pod numerem 516 034 650 oraz 501 013 835

Dziękujemy

Dziękujemy za uczestnictwo w wernisażu. Przypominamy, iż wystawa czynna jest do końca sierpnia.

Jerzy Lassota powraca na Barbakan!

Fundacja Skarbnica Sztuki zaprasza na wernisaż wystawy Jerzego Lassoty 26.07.2018 (czwartek) o godzinie 19.00. Wystawa będzie czynna do 31.08.2018.

Nowa wersja obrazu Jerzego Lassoty

Nowa wersja obrazu Jerzego Lassoty. Zapraszamy do wyrażenia opinii:

1. Która wersja Panu/Pani podoba się bardziej?
2. Co przedstawia obraz?
3. Prosimy o propozycję tytułu obrazu?

Za najlepszy komentarz nagroda. Komentarze można przesyłać mailem lub za pomocą naszego profilu na Facebooku.

Odnaleziony po latach

Polecamy odnaleziony przez przyjaciół Fundacji film z festiwalu Opole 65. W tym materiale archiwalnym pojawia się między innymi Tadeusz Chyła.